O mně

Ahoj, jmenuji se Lucie a jsem autorkou projektu Mamazel. K šití jsem se dostala přes mamku, kterou jsem ráda při šití sledovala. Můj první výrobek byl vesmírný kostým na skautský tábor. Tehdy jsem si ho ušila z deky, což v kombinaci s růžovými holinkami, které jsem na táboře nosila, vypadalo skutečně mimozemsky 🙂 Důležité však bylo, že jsem si sama obkreslila střih a kostým vytvořila úplně sama od začátku až do konce.

Následně jsem si ve svém skautském oddíle začala plnit odborku (= dovednostní zkoušku) s názvem šití a vyšívání. Zvládla jsem to i kvůli tomu, že jsem se sama naučila šít na stroji. O šití jsem se začala zajímat čím dál, tím víc. Okruh lidí, pro které jsem šila, se zvětšoval. Od svých prvních dekových šatů, přes dárky pro rodinu, po věci, které po mě chtěli mí kamarádi.

A vzhledem k tomu, že jsem toho za ta léta ušila opravdu dost a vlastnoručního oblečení mám plné skříně, ráda bych se o svůj talent podělila s ostatními. Mám ráda elegantní a minimalistickou módu, i když na druhou stranu čas od času oplývám infantilními choutkami (zbožňuji dětské zvířátkové vzory).

Doufám, že v mé tvorbě naleznete něco, co bude vašemu srdci blízké.

Vaše Lucie