O materiálech

Módní průmysl produkuje oblečení v masivním měřítku, ale já jsem malá, nadšená tvůrkyně, který to dělá s láskou. Moje oblečení je ušité kvalitně a s ohledem na konkrétní potřeby mých zákaznic a malých zákazníků.

Továren s nabídkou látek je nespočet. Já jsem ovšem zastáncem názoru, že pro pohodlí i funkčnost jsou nejlepší přírodní materiály. Při nákupu materiálu upřednostňuji - z důvodu kvality i šetrnosti k přírodě - české dodavatele.

Většina nabízeného oblečení je složena z 95% bavlny a 5% elastanu (ten je tam kvůli pružnosti). Materiály, ze kterých šiju pro děti, se všechny pyšní certifikátem Öko-Tex Standard 100 první třídy, který zajišťuje zdravotní nezávadnost. V nabídce naleznete také oblečení z biobavlny s certifikátem GOTS (nejvyšší kvalita nejen vzhledem k lidskému zdraví, ale rovněž k životnímu prostředí).

Logo certifikátu GOTS.        Logo certifikátu Oeko-tex.

Jako alternativu k nejpoužívanějším materiálům šiju také z nebavlněných ekologicky šetrných materiálů. Jako jsou třeba modal (vyrábí se ekologicky z bukového dřeva), bambusová viskóza (pochází jak jinak, než z bambusu :-) Tyto alternativy jsou ekologicky velmi šetrné a vysoce funkční. U speciálních příležitostí mám pro Vás připraveny raritní materiály jako třeba len. 

materialy-png

Přírodní vlastnosti materiálů ráda zvýrazňuji motivy inspirovanými přírodou. V mojí nabídce naleznete vzory květinové, zvířátkové, ale i tématické (můj synek například zbožňuje autíčka a bagry). U dámských modelů se také zaměřuji na jemné, elegantní a minimalistické vzory. Kdybyste měli jakékoliv dotazy anebo nápady ohledně nových materiálů budu velmi ráda - neváhejte mi napsat!

Zpět do obchodu